3M UHMW polyethylenová kluzná páska 25 mm x 16,5 m

3M UHMW polyethylenová kluzná páska 25 mm x 16,5 m

Kdy zboží obdržíš?
E-shop
Na objednávku
Prodejna Praha 10
Na objednávku
Prodejna Praha 9
3 490 Kč
(3 316 Kč pro registrované)
ks
Kód produktu: 101-54212516 Do oblíbených

Údaje o výrobku:

  • Průsvitný nosič odolný vůči oděru pomáhá chránit různé povrchy před opotřebením.
  • Nízký koeficient tření umožňuje vytvořit efekt kluzné plochy mezi povrchy.
  • Lepidlo na bázi kaučuku poskytuje dobrou počáteční přilnavost a okamžitou lepivost k povrchu různých materiálů.
  • Dokáže zmírnit skřípání, chrastění a další nepříjemné zvuky způsobené pohybem.
  • Používá se tam, kde není možné použít mazivo z důvodu kontaminace.

Navrhované použití:

  • Redukuje vrzání a drnčení v aplikacích automobilového a přepravního průmyslu
  • Obložení dopravníků, skluzů, čepelí a vodicích kolejnic
  • Vodicí kolejnice a skluzy plochých přepravníků
  • Bariéra mezi nesourodými díly kvůli redukci tření a hluku
  • Ochrana hliníkových plechů na tažných lisech

Páska UHMW PE 3M™ 5421 slouží k ochraně povrchů před oděrem. Tato páska o síle 0,01 mm se vyznačuje vynikající odolností vůči oděru, díky čemuž je vhodná pro celou řadu aplikací, kde dochází ke značným nárazům nebo zvýšenému tření ploch. Dokáže vytvořit efekt kluzné plochy umožňující kontakt bez opotřebení. Jedná se o tenčí verzi polyetylenové pásky (UHMW) 3M™ 5423.

Polyetylenová páska (UHMW) 3M™ 5421 se často používá v běžných průmyslových odvětvích k eliminaci skřípání a chrastění v důsledku vibrací nebo tření kovových či plastových dílů o sebe. Páska UHMW-PE (polyetylen s velmi vysokou molekulovou hmotností) má dobrou chemickou odolnost a díky vynikající odolnosti vůči oděru pomáhá zajišťovat dlouhodobou životnost. Vzhledem k tomu, že je páska nanesena na krycí vrstvě, lze ji snadno vysekávat a splňuje tak požadavky konkrétních aplikací. Hodí se pro aplikace vyžadující nízký koeficient tření a pohyb určitých součástí nebo materiálů. Tato páska s kluzkým povrchem je primárně určena pro letecký, automobilový a tiskařský průmysl a pro oblast oprav, údržby a renovací.

Doporučené použití:

• Vodicí lišty pásových dopravníků a výsypné žlaby
• Krytí stříkacích kabin
• Výstelky nádrží a košů
• Posuvné části zásuvek a skříní
• Ochrana hliníkových plechů při tváření tahem

Vědecké poznatky stojící za výrobou pásek 3M Účinnost této pásky spočívá v jejím nosiči z polyetylenu s velmi vysokou molekulovou hmotností (UHMW-PE). UHMW-PE je termoplastická páska, která představuje jedinečnou kombinaci vlastností, jako je výjimečná tvrdost a nízká povrchová energie. Díky polyetylenu s velmi vysokou molekulovou hmotností dokáže tato páska značně snížit tření a vytvořit efektivní řešení tam, kde je vyžadována minimální přilnavost povrchů a snadné uvolnění. Odolnost pásky UHMW-PE vůči oděru je vyšší než u teflonové pásky (PTFE) a zvyšuje se s rostoucí molekulovou hmotností. Mimořádnou odolnost a univerzálnost pásky UHMW-PE využívají návrháři a konstruktéři v mnoha průmyslových odvětvích po celém světě. Výrobky na bázi UHMW-PE mají výjimečné vlastnosti, mezi něž patří například vysoká odolnost vůči oděru, nízký koeficient tření a jedna z nejlepší hodnot rázové pevnosti ze všech termoplastů. Díky těmto vlastnostem se dokonale hodí pro celou řadu aplikací, kde dochází ke značným nárazům nebo zvýšenému tření ploch. Nízký koeficient tření dokáže překonat pouze teflonová páska (PTFE), avšak páska UHMW-PE má navíc vynikající odolnost vůči oděru.

Obory: Kosmonautika, Spotřebič, Automobilismus, Elektronika, Všeobecný průmysl, Opracování kovů, Vojenské a vládní, Speciální vozidlo, Doprava

Maximální provozní teplota: 107 (Celsius)
Celková tloušťka pásky bez vložky: 0,17 mm
Celková výška: 0,2 mm
Pevnost v tahu: 796 N/100mm
Podkladový Materiál: Kluzná polyetylenová páska s ultra vysokou molekulovou hmotností

Vyrobeno v USA.

3M UHMW polyethylenová kluzná páska 25 mm x 16,5 m
Na objednávku
3 490 Kč
Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení